<<Էներգովեստ>> ՍՊԸ-ն հիմնադրվել է 2011թ.-ին: Այս կարճ ժամանակահատվածում ընկերությունը իր բարեխիղճ և որակյալ աշխատանքի շնորհիվ հասցրել է ձեռք բերել մեծ համբավ և համագործակցել այնպիսի ընկերությունների հետ, ինչպիսիք են՝ <<ԹՈՒՄՈ>> ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնը, <<ՀԷՑ>> ՓԲԸ-ն, <<Կոկա -կոլա հելլենիկ բոթլինգ քամփնի Արմենիա>> ՓԲԸ-ն, <<Երևանի կոնյակի գործարան>> ՓԲԸ-ն, << Վեոն Արմենիա>> ՓԲԸ-ն, <<Արև քնսթրաքշն>> ՓԲԸ-ն, <<Կասկադ էներգո սերվիս>> ՍՊԸ-ն, <<Ռենշին>> ՍՊԸ-ն, <<Լև ընդ Դավ>> ՍՊԸ-ն, <<Ալբեր Հադոդո>> ՍՊԸ-ն, <<Էլիտ Գրուպ>> ՓԲԸ-ն, << Գրեյթ Վիկտորիա>> ՓԲԸ-ն, <<Ավիատրանս>> ՓԲԸ-ն, <<Հրազդան հյուրանոց>> ՓԲԸ-ն, ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարությունը, <<Ինթեք Էլեկտրիկ>> ՍՊԸ-ն, <<Նազարյան քուլինգ սիսթեմ>> ՍՊԸ-ն, <<Էֆթի գլոբալ լիմիթեդ>>, <<Անի ինվեսթմենթ>> ՍՊԸ-ն, << Նարեկացի Հիբոկրատ>> ՍՊԸ-ն, <<Մեցցո փրոդաքշն>> ՍՊԸ-ն և այլ:
Ընկերությունը ամբողջ Հայաստանի տարածքով իրականացնում է էլ.մոնտաժային աշխատանքներ: Կատարում ենք էլեկտրական համակարգերի նախագծման, կառուցման, մոնտաժման, կարգաբերման աշխատանքներ, ավտոմատացման համակարգերի կառուցման աշխատանքներ, ենթակայանների մոնտաժման, АВР համակարգերի մոնտաժման, գեներատորների մատակարարման, տեղադրման, կարգաբերման և սպասարկման աշխատանքներ:
<<Էներգովեստ>> ՍՊԸ-ն մեծ ուշադրություն է դարձնում էլ. մոնտաժային աշխատանքների անվտանգությանը: